MurawaPLUS Piotr Janusz                              piotrjanusz@poczta.onet.pl +48 661 296 796

Uprawa chryzantem w donicach;


REKOMENDOWANE NAWOZY CAŁKOWICIE OTOCZKOWANE:

W przypadku uprawy roślin w doniczkach zależnie od okresu przesadzania:
1. CHRY-COTE CRF         16+05+11+5,0MgO+Mikro - okres działania 4 lub 6 miesiący 
2. GROW-COTE PLUS    16+05+11+2,0MgO+Mikro - okres działania 4 lub 6 miesiący
dawkowanie: dla 4 miesięcy 3 kg/m3 podłoża oraz dla 6 miesięcy 4 kg/m3 podłoża.

W przypadku uprawy roślin w gruncie
- Mateczniki
1. produkt CHRY-COTE CRF 16+05+11+5,0MgO+Mikro - o okresie działania 6 miesięcy
2. produkt Field-COTE CRF 18+08+12+8,5MgO+Mikro - o okresie działania 6 miesięcy
dawkowanie dla nawozu 6 miesięcy zalecana dawka 3,5 kg/m3 gruntu (podłoża).

BIOSTYMULATORY W PRODUKCJI ROŚLIN  OZDOBNYCH

Bio-algeen S90
Postępująca technologia uprawy roślin ozdobnych i rosnące wymagania klientów, wymuszają na producentach przekraczanie kolejnych granic.
Rozpoznając te potrzeby, pragnę przedstawić producentom roślin ozdobnych, warzyw i owoców produkt Bio-algeen S90, który jest organicznym stymulatorem wzrostu. Obecnie jest on szeroko stosowany w produkcji rozsady warzyw, produkcji warzyw na podłożach mineralnym, nasadaniu nowych drzew oraz przy zagospodarowywaniu zdegradowanych terenów.
Bio-algeen S90 jest naturalnym wyciągiem z glonów morskich z grupy brunatic (jedna z najstarszych roślin na ziemi). Rośliny po zastosowaniu tego środka mają lepiej rozbudowany system korzeniowy, co zwiększa ich odporność na niekorzystne warunki uprawy: niedostatek wody, skoki temperatury, porażenie przez choroby. Dodatkowo stosowanie biopreparatu ekologicznego Bio-algeen S90 podnosi sprawność podłoża co ma ogromny wpływ żyzność i urodzajność gleby poprzez udostępnienie składników pokarmowych roślinom (łatwo tworzy kompleks wapniowo-humusowy). Zwiększa też aktywność mikrobiologiczną podłoża.

NAWOZY ROZPUSZCZALNE

Granusol®WSF oraz SNR WSF
            Firma Mivena oferuje także szeroką gamę nawozów rozpuszczalnych przeznaczonych do dokarmiania dolistnego oraz fertygacji uprawianych roślin. Linia nawozów Granusol jest doskonałym uzupełnieniem nawozów granulowanych, podobnie jak wszystkie produkty Mivena charakteryzuje się najwyższą jakością oraz dostosowaniem do potrzeb uprawianych roślin. Podstawowe zalety linii Granusol to:

- doskonała rozpuszczalność (gwarancja 100% w temp. wody pow. 8°C).

- dobre wchłanianie – pobieranie podanych składników pokarmowych.

- odpowiednia proporcja form podawanego azotu.

- większość mikroelementów w chelatowej formie EDTA.

- składy dostosowane do określonych faz wzrostu i potrzeb roślin.

- nawozy całkowicie bezchlorkowe, nie zawierają metali ciężkich.

- formuła MV10 (pakiet organiczny), który zwiększa przyswajalność oraz wykorzystanie podanych składników pokarmowych.

             Na szczególną uwagę w grupie zasługują produkty GRANUSOL z linii SRN (slow release nitrogen). Część azotu zawartego w tym nawozie występuje w formie formaldehydu, który po przeniknięciu do wnętrza komórki musi zostać przetworzony do formy odpowiedniej dla dalszych procesów życiowych rośliny. Funkcja ta pozwala na bardziej równomierne dawkowanie podanego azotu.


Granusol 20+20+20+1MgO+mikro
jest nawozem o wszechstronnym zastosowaniu w każdej gałęzi ogrodnictwa. Zrównoważony skład NPK stymuluje wzrost wegetatywny oraz pozostałe funkcje życiwe dokarmianych roślin.

Opakowanie: 20kg

Dawkowanie: 1 gram na 1 litr wody

NAWOZY OTOCZKOWANE

Grow-Cote®Plus CRF
Grow-Cote®Plus CRF to Kompletny program nawożenia doglebowego dla roślin doniczkowych i upraw pojemnikowych. Grow-Cote Plus jest  w 100% nawozem w osłonce żywicznej zawierającym odpowiednio zbilansowane składniki pokarmowe. Na szybkość uwalniania składników pokarmowych ma wpływ jedynie temperatura. Tym samym jest zagwarantowane, że w każdym okresie wzrostu uwalniana jest potrzebna ilość składników odżywczych. Produkty Grow-Cote®Plus CRF oraz Grow-Cote CRF to nawozy zawierające mikro i makroelementy. Najwyższa jakość daje możliwości: stosowania przy produkcji substratu, nawożeniu powierzchniowym jako top dress, czy też przy aplikacji punktowej pod roślinę. Dostępne są wszystkie standardowe formulacje NPK o różnych okresach działania, zapewnia to każdej uprawie dobranie najlepszego nawozu. Przy zastosowaniu nawozu w otoczce żywicznej do minimum redukowane jest ryzyko, ze zostanie on wypłukany. Pobieranie substancji odżywczych jest zoptymalizowane, a negatywny wpływ na środowisko naturalne bardzo niski. Uwalnianie produktu Grow-Cote następuje bardzo równomiernie. Doświadczenia z Grow-Cote w wielu krajach pokazały, że przy stosowaniu Grow-Cote, są produkowane rośliny o najwyższej jakości. Zawartość mikroelementów jest dopasowana do specjalnego zapotrzebowania roślin doniczkowych i upraw pojemnikowych. Wszystkie produkty Grow-Cote Plus zawierają kompletny zestaw mikroelementów. Grow-Cote oraz Grow-Cote Plus zaopatrują rośliny we wszystkie potrzebne substancje odżywcze tak, że w ogóle nie są potrzebne dodatkowe dawki nawozu.
Grow-Cote®Topdress CRF
Grow-Cote Topdress jest nawozem otoczkowanym otoczką żywiczną, który został opracowany specjalnie dla upraw zasilanych metodą nawożenia powierzchniowego tzw. „TOP-DRESSING”. W Grow-Cote Topdress część składników pokarmowych jest nieotoczkowana, jest to dawka startowa, która zapewnia odpowiednie zaopatrzenie w składniki pokarmowe bezpośrednio po aplikacji. Jednocześnie nieotoczkowana część „dba” również o odpowiednie przyklejenie nawozu do powierzchni substratu. Grow-Cote Topdress zawiera N, P, K, Mg, Fe oraz pozostałe mikroelementy. Wszystkie rodzaje tego nawozu dostępne są w określonych standardach zależności od zapotrzebowania na składniki pokarmowe, oraz w różnych wersjach okresu działania. Stosowanie Grow-Cote Topdress zapewnia wysoką skuteczność i efektywność działania w trakcie okresu wegetacji. Wpływ na środowisko naturalne jest zminimalizowany przez częściowe najwyższej jakości materiały użyte do produkcji nawozu oraz żywicznej otoczki składników pokarmowych.

Field-Cote®CRF

     Field-Cote podobnie jak w/w produkty MIVENA jest nawozem otoczkowanym otoczką żywiczną, został opracowany specjalnie dla upraw w gruncie. Stosując nawozy Field-Cote zapewniamy kontrolowane nawożenie podstawowe. Zastosowanie otoczki zywicznej zapewnia bezpieczeństwo i ekonomię w produkcji poprzez bardzo precycyjne uwalnianie składnków pokarmowych dopasowane do bieżących potrzeb rośliny. Nawozy Field-Cote zawierają więcej składników pokarmowych w porównaniu do produktów konkurencyjnych ponadto wyposażone są w pakiet mikroelementów.
           Produkty Field-Cote znajdują zastosowanie w uprawach warzyw i owoców (truskawka, sałata, warzywa kapustne, marchew) oraz w gruntowych uprawach szkółkarskich.

Wybrane nawozy rozpuszczalne (dolistnie, fertygacja)

Strona stworzona za pomocą Kreatora WWW. Copyright nazwa.pl