MurawaPLUS Piotr Janusz                              piotrjanusz@poczta.onet.pl +48 661 296 796

OPTYSIL® - aktywny KRZEM

Redukcja stresu biotycznego:

Ogranicza fizyczną penetrację tkanek przez szkodniki

Ściany komórkowe stają się bardziej odporne na enzymy produkowane przez patogeny (działanie fungistatyczne)

Redukcja stresu abiotycznego:
Podwyższa tolerancję roślin na niskie temperatury

Redukuje transpirację w okresie suszy

Intensyfikuje fotosyntezę w warunkach słabego światła

Ogranicza wpływ wysokiego zasolenia gleby na wzrost roślin

Ogranicza wpływ niedoboru P poprzez regulowanie jego pobierania

Eliminuje toksyczne działanie Al na wzrost korzenia

Bio Algeen w produkcji rozsady

UPRAWA RZEPAKU

Siejąc tegoroczny rzepak ozimy w agrotechnicznym terminie, nie mogliśmy przewidzieć przebiegu pogody jesienią.Skumulowało się kilka niekorzystnych czynników.
Po pierwsze, zaraz po siewie i wschodach na stanowiskach zasobnych, ze względu na brak wody, zaczęło występować wysokie zasolenie.
Po drugie, podwyższone w stosunku do średniej wieloletniej temperatury powodowały kontynuację wegetacji.
Po trzecie, brak zachmurzenia i operacje słoneczne w ciągu dnia, stymuluje procesy fotosyntetyczne.
A jak ma przebiegać wegetacja, skoro roślina nie może pobierać składników pokarmowych ze względu na brak wilgoci? Powszechnie, na znacznej części plantacji, występuje objaw upośledzenia systemu korzeniowego.
Mamy kłopot. Co zrobić, przewidując złe przezimowanie osłabionego rzepaku? Odpowiedź wydaje się bardzo trudna. Czekać na deszcz? Czekać na śnieg, a następnie na roztopy? A może jednak wykorzystać biostymulator?
Od lat w rzepaku ozimym stosowany jest nasz biostymulator Bio-algeen S90. Prawidłowo, powinno się go zastosować po wschodach rzepaku w dawce 1,5 l/ha, a następnie powtórzyć zabieg po ok. 14 dniach. Skoro jednak nie udało się z różnych przyczyn tego dokonać, to należy pobudzić system korzeniowy na wiosnę.
Gdy temperatura gleby osiągnie na wiosnę 5oC i rozpocznie się wegetacja roślin, należy bezzwłocznie wykonać oprysk Bio-algeen S90 w dawce 2 l/ha. Na stanowiskach zasobnych, rzepak ozimy - w ciągu 30-40 godzin - zacznie wykazywać zwiększony wigor. Pojawi się dodatkowy system korzeniowy.
Z naszego, wieloletniego doświadczenia wynika, że plantacje stymulowane Bio-algeen S90 jesienią, zwiększają plon średnio o ok. 15-30%. Choć wciąż uważam, że stymulację należy wykonywać powschodowo, to w przypadkach opisanych w niniejszym artykule, bezwzględnie zalecam wiosenne pobudzanie rzepaku. Nie dość, że w większości przypadków w ogóle uratujemy plon, to nawet możemy spodziewać się niezłego zbioru.
Tekst: Krzysztof Kido

Mivena w uprawach polowych


Field Cote CRF
 - doskonała harmonia najwyższej zawartości składników pokarmowych, mikroelementów oraz ich kontrolowanego uwalniania zgodnie do bieżącego zapotrzebowania roślin. W rezultacie uzyskiwane są zdrowe, większe i bardziej zwarte rośliny, przy mniejszych nakładach czasu pracy. 
Field Cote zapewnia również pełną kontrolę nad programem odżywiania roślin.

Przykłady stoswania Bio-algeen w produkcji rolniczej

W uprawie truskawki zastoswano program dokarmiania dolistnego, program został oparty na produktach BioAlgeen S90 - biostymulant - antystresant wzrostu oraz na nawozach rozpuszczalnych Granusol firmy Mivena - efekt końcowy znacząco przekroczył oczekiwania właściciela gospodarstwa.

Nawozy granulowane

Blaukorn® to nowoczesne „klasyczne” bezchlorkowe nawozy NPK. Charakteryzują się bardzo dobrą rozpuszczalnością tak całych granul, jak i poszczególnych składników, w tym fosforu. Powierzchnia granul została specjalnie wzmocniona, aby ograniczyć ścieranie w czasie transportu oraz pylenie. Tradycyjnie każda granula jest niebieska tak na zewnątrz jak i wewnątrz, co uniemożliwia pomylenie Blaukorn® z jakimkolwiek innym nawozem. Nowe, transparentne worki o masie 25 kg pozwalają zobaczyć znajdujący się w nich nawóz jeszcze przed podjęciem decyzji o kupnie.NovaTec®
Nawozy z inhibitorem nitryfikacji DMPP

Nawozy NPK NovaTec® są innowacyjnym produktem COMPO. Zawierają dodatek inhibitora nitryfikacji DMPP. Związek ten blokuje czasowo aktywność bakterii Nitrosomonas. Efektem jest znaczne ograniczenie wymywania azotu oraz wydłużona w czasie dostępność tego składnika w glebie.

DuraTec® Nawozy NPK DuraTec® są innowacyjnym produktem COMPO. Zawierają dodatek inhibitora nitryfikacji DMPP. Związek ten blokuje czasowo aktywność bakterii Nitrosomonas. Efektem jest znaczne ograniczenie wymywania azotu oraz wydłużona w czasie dostępność tego składnika.
Ponadto około 40% granulatu DuraTec® pokryto otoczką z wosków elastycznych. Otoczka uwalnia składniki stopniowo przez kilka miesięcy, dotyczy zarówno azotu jak i pozostałych składników.

Wybrane produkty DOLISTNE - WSF

Strona stworzona za pomocą Kreatora WWW. Copyright nazwa.pl